Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

Kościół Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu

XXXIII Niedziela zwykła 13. 11. 2022

  1. Trwa miesiąc listopad. Czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zapraszamy was na godz. 17.00 do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele, aby modlić się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach, a o 17.30 na Mszę św. w ich intencji.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek świętych męczenników Mikołaja Tavelica i Towarzyszy, w czwartek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy, Patronki Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, w piątek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  3. Nadal zbierane są kartki wypominkowe za naszych zmarłych. Prosimy je wypełniać wyraźnym pismem i przynieść do furty, zakrystii kościoła, albo położyć na tacę. Za wszystkie ofiary składane przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać.
  4. W przyszłym tygodniu w CDH bracia nasi odprawiają rekolekcje roczne. Prosimy o modlitwę za nich i za rekolekcjonistę.
  5. Mamy już księgę intencji mszalnych na rok 2023. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w różnych potrzebach szczególnie tych, którzy mają konkretne terminy, albo chcą mieć mszę św. odprawioną w niedzielę. Można je zamawiać w zakrystii, przy furcie klasztornej i przez internet
  6. Zachęcamy do zakupu i lektury katolickich tygodników „Gość Niedzielny”, i „Niedziela”.
  7. Ofiarodawcom za ofiary i dary złożone na rzecz kościoła i klasztoru składamy serdeczne podziękowanie i zapewniamy o naszej modlitwie w waszych intencjach w czasie Mszy św. za braci i dobrodziejów oraz w naszych zakonnych pacierzach.