Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

Kościół Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu

Niedziela Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 20. 11. 2022

  1. Trwa miesiąc listopad. Czas szczególnej modlitwy za zmarłych. Zapraszamy was na godz. 17.00 do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele, aby modlić się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach, a o 17.30 na Mszę św. w ich intencji.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny, we wtorek św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, w czwartek świętych męczenników wietnamskich Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy, sobotę św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera, patrona rekolekcjonistów.
  3. Nadchodząca niedziela jest już pierwszą niedzielą Adwentu. Zapraszamy na Godzinki ku czci Najśw. Maryi Panny Niepokalanej, które będziemy śpiewać o godz. 17.10, a po nich na Mszę św. Roratnią o Matce Bożej.
  4. Ośrodek Apostolstwa Trzeźwości zaprasza w sobotę 26 listopada o godz. 19:30 na uroczystą Mszę św. z okazji 25-tej rocznicy śmierci o. Benignusa Sosnowskiego, apostoła trzeźwości.
  5. Nadal zbierane są kartki wypominkowe za naszych zmarłych. Prosimy je wypełniać wyraźnym pismem i przynieść do furty, zakrystii kościoła, albo położyć na tacę. Za wszystkie ofiary składane przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Mamy już księgę intencji mszalnych na rok 2023. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w różnych potrzebach szczególnie tych, którzy mają konkretne terminy, albo chcą mieć mszę św. odprawioną w niedzielę. Można je zamawiać w zakrystii, przy furcie klasztornej i przez internet.
  7. Przypominamy zaproszenie z listu pasterskiego naszego biskupa Szymona, który pisał: „W sobotę przed pierwszą niedzielą Adwentu, 26 listopada 2022 roku o godz. 11.00, odbędzie się mój ingres do prastarej katedry w Płocku. Serdecznie zapraszam Was, Siostry i Bracia, na tę uroczystość”.
  8. W zakrystii i przy furcie klasztornej są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do zakupu i lektury katolickich tygodników „Gość Niedzielny”, i „Niedziela”.
  10. Ofiarodawcom za ofiary i dary złożone na rzecz kościoła i klasztoru składamy serdeczne podziękowanie i zapewniamy o naszej modlitwie w waszych intencjach w czasie Mszy św. za braci i dobrodziejów oraz w naszych zakonnych pacierzach.