Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Kościół Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu

I niedziela Adwentu 03. 12. 2023

 1. Rozpoczynamy dzisiejszą niedzielą adwentu nowy rok liturgiczny, który za temat ma hasło: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Pierwsze przyjście we wcieleniu, drugie przyjście ostateczne. Aby ćwiczyć się w czuwaniu i oczekiwaniu na przyjście Pana zapraszamy na nabożeństwa adwentowe w naszym kościele.
 2. Codziennie o godz. 17.10 zapraszamy na Godzinki o NMP. A następnie na mszę świętą roratnią o godzinie 17.30.
 3. W czwartek o 16.30 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, poświęconą modlitwie o kanonizację bł. Honorata i powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Barbary, dziewicy i męczennicy; w środę św. Mikołaja biskupa; w czwartek św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła; w piątek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego.
 5. Trwa nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy na mszę świętą o godzinie 17.30. W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP porządek mszy świętych jak w dzień powszedni, czyli msze świętego o 7.00 i 17.30.
 6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia, czyli w piątek, zapraszamy na godzinę łaski na godzinę 12.00.
 7. Od Niepokalanego Poczęcia NMP do 2 lutego 2024 roku w naszym kościele i w innych kościołach franciszkańskich można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami z racji 800-lecia pierwszego żłóbka w Greccio.
 8. Otrzymaliśmy też świece na Boże narodzenie przygotowane przez „Caritas”. Będą do nabycia przy furcie i w zakrystii. Duże świece są w cenie 15 zł, a małe w cenie 10 zł. Zachęcamy do wsparcia działalności charytatywnej Caritasu.
 9. Również w zakrystii i przy furcie są do nabycia opłatki na stół wigilijny.
 10. Zachęcamy do zakupu i lektury katolickich tygodników „Gość Niedzielny”, i „Niedziela”.
 11. Ofiarodawcom za ofiary i dary złożone na rzecz kościoła i klasztoru składamy serdeczne podziękowanie i zapewniamy o naszej modlitwie w waszych intencjach w czasie Mszy św. za braci i dobrodziejów oraz w naszych zakonnych pacierzach.