Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie

Kościół Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu

Uroczystość Najświętszej Trójcy 04. 06. 2023

  1. Rozpoczął się miesiąc czerwiec, dlatego codziennie o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, a w każdy czwartek o 16.30 na adorację Najświętszego Sakramentu, aby modlić się za nasze rodziny, parafię, Kościół, Ojca św., Ojczyznę i w wielu innych intencjach polecanych Panu Bogu.
  2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Bonifacego, biskupa i męczennika, w czwartek Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa, w piątek bł. Mikołaja z Gesturi, zakonnika, kapucyna.
  3. W czwartek obchodzimy Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w naszej świątyni jak w niedzielę, czyli 7.00, 8.30, 10.00, 17.30. Uroczysta Msza św. w parafii będzie odprawiona o godz. 11.30, a po niej procesja do czterech ołtarzy. Prosimy jak co roku o przygotowanie ołtarza przed naszym Kościołem.
  4. Z dniem dzisiejszym kończy się okres rocznej komunii świętej wielkanocnej zgodnie z prawem Kościoła, że około wielkiej nocy należy przyjąć komunię świętą a co za tym idzie wyspowiadać się.
  5. Zachęcamy do zakupu i lektury katolickich tygodników „Gość Niedzielny”, i „Niedziela”.
  6. Ofiarodawcom za ofiary i dary złożone na rzecz kościoła i klasztoru składamy serdeczne podziękowanie i zapewniamy o naszej modlitwie w waszych intencjach w czasie Mszy św. za braci i dobrodziejów oraz w naszych zakonnych pacierzach.