Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

Kościół Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu

XXVI Niedziela zwykła 25. 09. 2022

  1. Zapraszamy was codziennie o godz. 17.00 na wspólny różaniec, aby modlić się za naszą Ojczyznę, Ojca świętego, parafię i we wszystkich intencjach, które chcemy polecić Panu Bogu. W najbliższą sobotę zaczynamy miesiąc październik, który w Polsce jest miesiącem wspólnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy was na godz. 17.00 do wspólnego odmawiania różańca w naszym kościele
  2. Jak już informowaliśmy 16 września odszedł do Pana br. Stanisław Rutkowski, nasz współbrat pracujący w zakrystii naszego kościoła. Przeżył 59 lat, w tym 38 lat w Zakonie. Polecamy naszego brata waszej modlitwie. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w naszym kościele, w środę 28 września o godz. 11.00. Wcześniej o godz. 10.30 będzie odmawiany wspólny różaniec za zmarłego brata . Zapraszamy do wspólnej modlitwy i udziału w pogrzebie.
  3. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Wincentego a Paulo, prezbitera, w środę św. Wacława, męczennika, w czwartek Święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, w piątek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła, w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  4. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Modlitwy nowennowe będą odmawiane przed Mszą św. o godz. 17.30. W czasie nowenny, wieczorne homilie będą dotyczyły tematów związanych ze św. Franciszkiem z Asyżu.
  5. W sobotę 1 października rozpoczynają się Msze święte gregoriańskie za śp. S. Jadwigę Kłosińską, która przez wiele lat opiekowała się ludźmi chorymi w naszym mieście. Msze będą odprawiane o godz. 7.00. Zostały zamówione przez rodzinę Lesińskich.
  6. Również w sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca października zapraszamy na Mszę św. rano albo wieczorem.
  7. Mamy już księgę intencji mszalnych na rok 2023. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w różnych potrzebach szczególnie tych, którzy mają konkretne terminy, albo chcą mieć mszę św. odprawioną w niedzielę. Można je zamawiać w zakrystii, przy furcie klasztornej i przez internet.
  8. Zachęcamy do zakupu i lektury katolickich tygodników „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.
  9. Ofiarodawcom za ofiary i dary złożone na rzecz kościoła i klasztoru składamy serdeczne podziękowanie i zapewniamy o naszej modlitwie w waszych intencjach w czasie Mszy św. za braci i dobrodziejów oraz w naszych zakonnych pacierzach.