Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

Kościół Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu

II Niedziela Adwentu 04. 12. 2022

  1. Trwa Okres Adwentu, czyli radosnego czasu przygotowania na Święta Bożego Narodzenia. W okresie adwentowego przygotowania zapraszamy was na godz. 17.10 do wspólnego śpiewania Godzinek Ku czci Najświętszej Maryi Panny, o 17.30 na Mszę św. Roratnią za wystawiennictwem Matki Bożej.
  2. W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Mikołaja, patrona dzieci, w środę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego
  3. Trwa nowenna przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najśw. Maryi Panny. Modlitwy nowennowe będą odmawiane wieczorem po Godzinkach, a przed Mszą o godz. 17.30. Zapraszamy. W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.30
  4. Mamy już księgę intencji mszalnych na rok 2023. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w różnych potrzebach szczególnie tych, którzy mają konkretne terminy, albo chcą mieć mszę św. odprawioną w niedzielę. Można je zamawiać w zakrystii, przy furcie klasztornej i przez internet.
  5. W zakrystii i przy furcie klasztornej są do nabycia opłatki na stół wigilijny. Rozprowadzane są również świece Caritas na stół Wigilijny. Świece małe w cenie 10 zł, a duże 15 zł. Za wszelkie ofiary złożone przy tej okazji składamy serdeczne Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do zakupu i lektury katolickich tygodników „Gość Niedzielny”, i „Niedziela”.
  7. Ofiarodawcom za ofiary i dary złożone na rzecz kościoła i klasztoru składamy serdeczne podziękowanie i zapewniamy o naszej modlitwie w waszych intencjach w czasie Mszy św. za braci i dobrodziejów oraz w naszych zakonnych pacierzach.