Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie

Kościół Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu

XIXI Niedziela zwykła 7. 08. 2022

  1. Mamy czas wakacji i ciężkiej pracy na roli, zapraszamy was codziennie o godz. 17.00 na wspólny różaniec, aby modlić się o pokój i trzeźwość, o dobre plony i dobry odpoczynek, za Ojca św., Ojczyznę, parafię i we wszystkich intencjach, które chcemy polecić Panu Bogu.
  2. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Dominika, Założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, we wtorek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, Edyty Stein, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy, w środę Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, w czwartek Święto św. Klary z Asyżu, dziewicy i w sobotę wspominamy bł. Marka z Aviano, prezbitera, kapelana wojsk w bitwie pod Wiedniem.
  3. Przypominamy, że miesiąc sierpień jest miesiącem trzeźwości i składania ofiary abstynencji od alkoholu jako wynagrodzenia Bogu za grzechy pijaństwa.
  4. W środę przypada odpust św. Wawrzyńca w naszym kościele, porządek mszy świętych jak w dzień powszedni, msza odpustowa o godzinie 17.30. Zapraszamy wszystkich do nawiedzenia kościoła w ciągu dnia w celu zyskania odpustu.
  5. W czwartek o godzinie 16.30 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do modlitwy w intencji powołań i o kanonizację bł. Honorata Koźmińskiego.
  6. W Święto św. Klary pamiętajmy o zakonach klauzurowych i wspierajmy ich materialnie i duchowo.
  7. Zachęcamy do zakupu i lektury katolickich tygodników „Gość Niedzielny”, i „Niedziela”.
  8. Ofiarodawcom za ofiary i dary złożone na rzecz kościoła i klasztoru składamy serdeczne podziękowanie i zapewniamy o naszej modlitwie w waszych modlitwach w czasie Mszy św. za braci i dobrodziejów oraz w naszych zakonnych pacierzach.